| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Circuit Type | SP6T |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2 GHz |
| Interface | |
| Insertion Loss (dB) | 0.5 dB |
| Max Supply Voltage | 4.8 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Data Rate | |
| Throw Configuration | SP6T |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| P1dB | 37 dBm |
| Output Power | |
| Supply Voltage | 2.5 V to 4.8 V |
| IIP3 | 70 dBm |
| Sensitivity (dBm) | |
| Isolation | 27 dB |
| Frequency Range | 100 MHz to 3 GHz |
| RF Type | General Purpose |
Stock: 1609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72883
Ext.Price$0.72883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72883 | $0.72883 |
| 10 | $0.58493 | $5.84930 |
| 25 | $0.53418 | $13.35450 |
| 50 | $0.48784 | $24.39200 |
| 100 | $0.44552 | $44.55200 |
| 300 | $0.42354 | $127.06200 |
| 500 | $0.40265 | $201.32500 |
| 1000 | $0.38121 | $381.21000 |
